LUXUSNÍ ČOKOLÁDA

Čokoláda...Určitě řada z vás již ví,že není čokoláda jako čokoláda....Máme cukrovinky vydávající se za pravou čokoládu,ale máme i značky čokolád,které se vydávají za luxusní světové značky čokolád.To platí samozřejmě i pro pralinky.

To,že čokoláda nebo bonboniéra s pralinkami má krásný obal,často zlatě lemován nebo popsán zlatým písmem,na obalu napsáno,že se jedná o belgickou čokoládu či vyrobeno v Belgii nebo doslovně napsáno,že je to luxusní čokoláda nebo luxusní pralinky opravdu neznamená,že to tak je.V naprosté většině případů se jedná o zcela neznáme nebo často podřadné značky a chuťově nevalné kvality.

1) CUKROVINKY

ty koupíte v každém marketu.Některé cukrovinky se rádi vydávají za čokoládu,takže na to pozor.Je to jenom stužený tuk,nic víc.

2) ČOKOLÁDY
také koupíte v marketu,ale i v obchodě s tabákem.Často koupíte čokolády krásně zabalené i v dárkovém obchodě či dárkové síni.Většinou se však jedná o čokolády ne příliš valné chutě.Obal snese všechno a to,že výrobek obsahuje třeba 70% kakaa a je vyroben v Belgii nezaručuje kvalitu.Tyto čokolády se vyznačují i tím,že je prodejny prezentují i jako luxusní,exkluzivní,prémiové značky s delikátní chutí.Až si takovou čokoládu koupíte, je docela možné,že skončí v koši.
Proč tomu tak je? Tyto čokolády mají většinou krásný obal a ten prodává.Jsou to čokolády na kterých obchod vydělá a má tak velkou obchodní marži.
Toto však nejsou ty pravé luxusní značky čokolád!!!

3) OPRAVDOVÁ VÝJIMEČNÁ CHUŤ  - LUXUSNÍ ČOKOLÁDY
jednoznačně nejlepší čokolády koupíte od značky
Michel Cluizel, Bonnat, Valrhona, Amedei, Pralus,Godiva a další.To jsou jedničky oceněné na světových soutěžích.To je čokoláda :-) To je luxusní čokoláda!

Jsou i další kvalitní čokolády s velmi lahodnou chutí a nemusíme chodit daleko.V Rakousku je čokoláda Zotter a v Maďarsku Choco Me,která je třeba připravována z belgické čokolády Callebaut (čokoláda Callebaut je v "jablence" používána pro přípravu čokoládové kytice).  
A třeba česká čokoládovna Jordis má také skvělé a oceněné čokolády a jsou vyrobeny v Česku.

Takže ne každá čokoláda s titulkem na obalu "vyrobeno v Belgii " a s obsahem kakaa "70%" je skvělá. Ne každá čokoláda vydávající se za luxusní,ve zlatém obalu je opravdu luxusní,exkluzivní či prémiovou značkou.Jsou to jen další běžné značky čokolád a pralinek,které si jistě pro svůj vzhled obalu najdou své příznivce.A určitě chutnají daleko lépe,než cukrovinky z marketu.